Technologie

Komu může izolační systém IsoAir pomoci s řešením vlhkosti?

IsoAir je účinný izolační systém, který je skvělou volbou pro ty zákazníky, které trápí vlhkost ve zdivu a s ní spojený výskyt plísní. IsoAir funguje na jednoduchém principu instalace polystyrenbetonových desek k vnitřním stěnám místnosti. Toto řešení oceníte hlavně v případech, kdy odstranění příčiny vlhkosti je velmi nákladné, nebo dokonce nemožné.

Případně se vám to dlouhodobě nedaří. Velmi snadná aplikace na interiérové zdivo umožňuje odstranit problém s vlhkostí v jakékoliv místnosti, a to bez nutnosti penetrační sanace zdiva, či jiných komplikovaných zásahů do budovy. Vlhkosti a plísní v místnosti se zbavíte prakticky okamžitě, aniž byste museli řešit tento problém komplexně pro celý dům.

IsoAir má zároveň velmi dobré tepelně izolační vlastnosti, a tak současně plní funkci zateplení pokojů.

Jak odvlhčení technologií IsoAir funguje?

IsoAir desky mají desky výborné difuzní vlastnosti. Materiál vytáhne vlhkost ze zdí, redistribuuje ji do své pórovité struktury a následně ji nechá bezpečně odpařit do vzduchu v místnosti. Nemusíte se tedy obávat, že by došlo k vytlačování vlhkosti nad úroveň desek, ani k jiným nežádoucím projevům na jejich povrchu.

Narozdíl od sanačních omítek mají desky vysokou pórovitost a nízký difuzní odpor. Materiál proto brání “zasolení” desek, tedy vzniku vlhkostních map se solnými výkvěty, které jsou příhodným prostředím pro plísně a bakterie. Tento scénář u IsoAiru nehrozí.

Odvlhčovací schopnosti desek IsoAir a jejich vliv na stav zdiva po více jak 18 měsících od montáže byly podrobena vědeckému zkoumání. Analýzu provedl Kloknerův ústav při ČVUT, který se na testování stavebních materiálů specializuje.

Obdržené certifikace mimo jiné potvrdily, že ke kondenzaci vlhkosti na povrchu desek skutečně nedochází a veškerá vlhkost se odpaří ještě v profilu desky.

Deska IsoAir

Certifikáty kvality